Розділи сайта
Кібербезпека та запобігання кібербулінгу

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Корисні інформаційні ресурси та можливості для використання при плануванні та організації практичних занять з питань кіберзахисту та кібергігієни:
 
Просвітницько-профілактична гра у форматі вікторини, метою якої є запобігання кіберзлочинів щодо дітей. Цільова аудиторія: 12+. Гра може бути корисною і дорослій аудиторії з метою розвитку умінь цифрової безпеки. Користувачі навчатимуться: як розпізнати шахрайство, як діяти у разі кібербулінгу або сексуальних злочинів у мережі, як попередити витік конфіденційних даних тощо. Відповідаючи на питання у форматі вікторини, користувачі покращують знання з цифрової безпеки та підвищують власний рівень кібергігієни. Гра безкоштовна.
 
Цей курс допоможе відрізнити правду від фейків, розкаже, з ким спілкуватися в Інтернеті безпечно та хто таки насправді кіберзлочинці. Цільова аудиторія: 1-4 класи, 5-6 класи, 7-9 класи, 10-11 класи. Курс безкоштовний.
 
Користуючись інтернетом з раннього віку, діти часто не усвідомлюють усіх потенціальних загроз. Інтернет не так сильно віддален від реального життя, тому слід уважно обирати нових друзів та пильно слідкувати за онлайн покупками. Інтернет безпосередньо впливає на повсякденне життя, саме тому дітям необхідно донести інформацію про те, як і до кого вони можуть звернутися за допомогою.
Тут ви знайдете корисні посилання, а також посібник для батьків, які хочуть допомогти своїй дитині навчитися грати в Spoofy та спілкуватися в інтернеті.
 
ON-ляндія
У цьому розділі, створеному на базі репозиторій електронних навчальних ресурсів cистеми дистанційного навчання Вінницького фізико-математичного ліцею №17 "Дистанційна підтримка освіти школярів", діти та молодь можуть ознайомитися з питаннями інформаційної безпеки, причитавши історії-комікси. На додаток до відомостей про інформаційну безпеку ці історії містять завдання та теми для розгляду. 
 
Посібник містить матеріали та методики, необхідні для викладання основ безпеки в
Інтернеті. Плани уроків призначені для учнів початкової школи та зосереджені на ключових
принципах мережевого етикету й безпеки. Вони допоможуть учителям виховати в дітях
обережність і відповідальність під час роботи в Інтернеті.
 
Онлайн-курс для молодих людей, які хочуть знати як захистити себе та свою інформацію у кіберпросторі, розроблений Громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» спільно з Управлінням протидії кіберзлочинам у м. Києві Департаменту кіберполіціі Національної поліції України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
 
Даний курс створено з метою допомогти державним службовцям підвищити рівень знань з комп'ютерної грамотності. Разом з ним ви дізнаєтесь про найпоширеніші пастки кіберзлочинців та шляхи протидії компрометації даних.
 
 

 
 
 
Зареєструвавшись на цій платформі, можна переглянути низку освітніх серіалів та скласти Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність).

Рекомендовані освітні серіали:
 
Основи кібергігієни
https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene
Кіберняні
https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny
Обережно! Кібершахраї
https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters
Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»
https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey
Як громаді стати цифровою
https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities
Електронний підпис
https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature